Україна стала лідером Східного партнерства - ЗМІ

2286989Серед країн-учасниць Східного партнерства вперше Україна повернула собі лідерство. При цьому країна показала найглибше падіння у сфері прав людини.

Україна вперше стала лідером рейтингу країн-учасниць Східного партнерства, який існує з 2011 року. Про це йдеться в статті Європейської правди.

Як зазначається, на етапі створення формату Східного партнерства в 2009 році Україна серед країн-учасниць була найбільш просунутою у відносинах з ЄС. Однак уже в 2011 році, коли з'явився перший рейтинг, Україна виявилася третьою, пропустивши вперед Молдову і Грузію.

"Тільки через п'ять років розклад сил почав змінюватися. У торішньому рейтингу (аналізує статистику і зміни на кінець 2016 року) ми піднялися на друге місце. Попереду залишалася тільки Молдова. А в цьому році Україна офіційно повернула лідерство", - йдеться в статті.

При цьому вихід України на перше місце обумовлений двома чинниками - успіхами всередині країни і проблемами в інших державах регіону, зокрема, в Молдові.

Втім, як наголошується, в євроінтеграції України зберігається велика кількість проблем, більшість з яких притаманні й іншим учасникам Східного партнерства.

При цьому Україна в 2017 році продемонструвала найбільше серед країн-учасниць Східного партнерства падіння у сфері дотримання прав людини і опустилася в рейтингу за показником "ринкова економіка і впровадження ЗВТ з ЄС".

"У попередньому звіті Україна була на 3-4-му місці разом з Молдовою, зараз - на 5-6-му разом з Білоруссю", - йдеться в статті.

Як зазначається, у Брюсселя є зауваження і до того, як Україна виконує асоціацію.

"Хоча українська влада анонсувала плани впровадження стандартів ЄС, у 2017 році ситуація суттєво не змінилася. Україна гармонізувала лише 39% національних стандартів і погодила 60%", - говориться в рейтингу країн СП.

Але незважаючи на претензії від ЄС, про жоден відкат не йдеться.

"Ми в 2017 році поліпшили і цей показник - але справа в тому, що всі без винятку інші держави показали більш значне зростання", - наголошується в статті.

Як повідомлялося, в ЄС назвали Україну двигуном Східного партнерства. Україна провела більше реформ, ніж всі інші учасники об'єднання.

Джерело: ua.korrespondent.net

При цьому вихід України на перше місце обумовлений двома чинниками - успіхами всередині країни і проблемами в інших державах регіону, зокрема, в Молдові.

on 26 лютого 2019