Закон про курс України в ЄС і НАТО набув чинності

2284289Зміни до Конституції в частині наміру України вступити у Європейський Союз і НАТО набули чинності в четвер, 21 лютого.

Напередодні законопроект №9037 був офіційно опублікований в газеті Голос України, а до цього його підписав президент Петро Порошенко.

"Цей закон набуває чинності з дня, наступного після дня його опублікування", - йдеться в документі.

Закон змінює преамбулу Конституції, встановлюючи, що парламент підтверджує європейську ідентичність українського народу і незворотність європейського і євроатлантичного курсу України.

У ст. 85 буде закріплено, що Верховна Рада повноважна не тільки визначати засади внутрішньої і зовнішньої політики, а й реалізовувати стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі і в Організації Північноатлантичного договору.

Президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі і в Організації Північноатлантичного договору, буде прописано в ст. 102.

Кабмін зобов'язали забезпечувати реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі і в Організації Північноатлантичного договору.

З перехідних положень виключена норма, що дозволяє іноземним військовим формуванням тимчасово на умовах оренди відповідно до міжнародних договорів використовувати діючі військові бази на території України.

Джерело: ua.korrespondent.net

При цьому вихід України на перше місце обумовлений двома чинниками - успіхами всередині країни і проблемами в інших державах регіону, зокрема, в Молдові.

on 21 лютого 2019