Мільйони гривень витратили, а заповідник не створили!

карта заподники Дп областиПриродоохоронні організації Дніпропетровської області стурбовані низькими темпами створення національного природного парку «Орільський» (далі НПП «Орільський»). У 2015 році на розробку проекту природного парку з державного бюджету було виділено 2,44 млн. грн., однак перевірити результати виконаної роботи поки не представляється можливим.

Причиною стурбованості громадськості є не тільки відсутність інформації в загальнодоступних ресурсах, а також інтенсивне будівництво в самому «серці» природного парку великої звіроферми з вирощування норки. У зв'язку з цим організації «Голос Природи», Національний екологічний центр України, Всеукраїнська екологічна ліга (Дніпропетровський та Донецьке відділення), Комітет порятунку Орелі, «Шульгівська громада», а також депутати Кривенко В.М. і Єднак О.В. просять керівництво Дніпропетровської області створити спеціальну координаційну раду для контролю створення НПП «Орільський».

Наполегливість екологів не є безпідставною. У Дніпропетровській області площа заповідних земель складає всього 2,83%, що в 2 рази менше загальнодержавного рівня (6%) і більш ніж в 3 рази менша середньоєвропейського (10%). Ще в 2010 році уряд України задекларував мету до 2020 року досягти середньоєвропейського рівня заповідного фонду. Однак, не дивлячись на кардинальні політичні зміни останніх років, процес розвитку заповідного фонду проходить вкрай повільно.

Доля НПП «Орільський» турбує екологів з того моменту, коли на зарезервованих для заповідника землях почали будувати найбільшу в Європі звіроферму з вирощування норки. Масові звернення національних і зарубіжних авторитетних організацій і вчених до губернатора Дніпропетровської області Коломойському Ігорю Валерійовичу з проханням зупинити будівництво звіроферми і захистити НПП «Орільський» не принесли результату. Листи, звернення та аргументи вчених з поштової скриньки відразу потрапляли у сміття, про що неодноразово з величезним пафосом заявляв під час публічних зустрічей заступник губернатора Олійник Святослав Васильович. Сьогодні загальмованість процесу створення об'єктів природно-заповідного фонду в Дніпропетровській області турбує не тільки громадських екологів, а й окремих депутатів обласної ради. Письмові звернення направляються безпосередньо губернатору Дніпропетровської області Резніченко. Цікаво, як складеться доля НПП «Орільський» при новому керівництві області? Скільки потрібно ще витратити мільйонів гривень, щоб закінчити процес? Чи встигне уряд до 2020 року виконати задекларовані зобов'язання по заповідного фонду або, як вже повелося, все спишемо на війну?

Джерело: voice.dp.ua

 
on 18 травня 2016