У Києві презентували Інформаційну карту Донецької області

000Сьогодні, 26 травня, експерти аналітичного центру «Фабрика думки «Донбас» презентували інтерактивний онлайн-ресурс «Інформаційна карта Донецької області». Цей інструмент містить дані про медіа на підконтрольній та непідконтрольній території регіону.

Карта відображає зону покриття та місця розташування ретрансляторів телеканалів і радіостанцій, а також інформацію про друковані видання в Донецькій області. Окрім цього, даний інструмент містить перелік регіональних інтернет-ЗМІ та найбільш чисельних груп у соціальних мережах, що тематично або територіально пов’язані з регіоном.

Інструмент включає наступні дані:

- зону мовлення та місця розташування ретрансляторів 14 українських національних, 17 місцевих, 23 російських телеканалів, 4 регіональних телеканалів, що здійснюють мовлення на непідконтрольній території області;

- розташування ретрансляторів 23 українських радіостанцій та 4 регіональних радіостанцій непідконтрольної території області;

- перелік з 43 українських друкованих видань, що розповсюджуються на підконтрольній території, та 15 місцевих видань, що поширюються на непідконтрольній території області;

- перелік з 50 місцевих Інтернет-ЗМІ з проукраїнським контентом та 56 антиукраїнських інформаційних порталів;

- перелік з 36 груп у соціальних мережах Facebook, Одноклассники, Вконтакте з проукраїнським контентом і 82 груп у мережах Вконтакте та Одноклассники з антиукраїнським контентом.

Інформаційну карту Донецької області можна знайти за посиланням: http://map.donbasthinktank.org/.

За словами координатора проекту Віктора Литвінова, на непідконтрольній території Донецької області майже повністю заблоковане мовлення українських телеканалів та доступ до інтернет-сайтів з проукраїнським контентом. Окрім цього, мовлення російських телеканалів та телеканалів «ДНР» впевнено ведеться на звільнену територію Донецької області. Також, на думку експерта, проблемою є співвідношення кількості членів публічних груп проукраїнської та проросійської спрямованості у соціальних мережах. Зокрема, загальна кількість учасників найбільш популярних серед жителів Донецької області  проукраїнських груп у «Фейсбуці» коливається в межах 10 тисяч проти 300-400 тисяч у проросійських групах «Вконтакті» та «Одноклассниках».

«Особливістю Інформаційної карти є її інтерактивність: кожен користувач може надати та уточними інформацію для внесення до ресурсу. Інформаційна карта як інструмент демонструє процес відновлення українського мовлення на Донбасі та експансію неукраїнського мовлення. Окрім цього, карта показує реальний стан справ із ЗМІ в регіоні», - підкреслив він.

Як зазначив керівник «Фабрики думки «Донбас» Дмитро Ткаченко, фінальним завданням проекту є створення та формування на Донбасі українського ментального поля. Для цього вже розробляється комунікаційна стратегія, яка буде готова до кінця літа-початку осені. «Для аналітичного центру «Фабрика думки «Донбас» створення Інформаційної карти – це перший крок у розробці комунікаційної стратегії для жителів підконтрольної та непідконтрольної території Донецької області. Наразі експерти проводять соціологічне дослідження серед жителями області, яке дозволить зрозуміти, що і яким чином потрібно говорити мешканцям регіону, аби інтегрувати їх в український простір та сформувати у них громадянську свідомість», - повідомив Ткаченко.

Довідково:
Аналітичний центр «Фабрика думки «Донбас» є частиною команди Донецької обласної організації ВГО «Комітет виборців України». Інформаційна карта Донецької області розроблена аналітичним центром «Фабрика думки «Донбас» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Національного фонду на підтримку демократії (National Endowment for Democracy) у партнерстві з Національною Радою України з питань телебачення і радіомовлення, Інтернет-порталом «Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні», Донецькою обласною державною адміністрацією. Розробником Інтернет-ресурсу є digital агенція «Plus One».

Додаткова інформація: +38 068 669 70 12 (Єлізавета Рехтман)

ПЕРШОДЖЕРЕЛО: www.cvu.dn.ua

Сьогодні, 26 травня, експерти аналітичного центру «Фабрика думки «Донбас» презентували інтерактивний онлайн-ресурс «Інформаційна карта Донецької області». Цей інструмент містить дані про медіа на підконтрольній та непідконтрольній території регіону.

on 26 травня 2016