Посол ЄС назвав головні реформи для України

2472168Перед українською владою продовжує стояти багато викликів, підкреслив посол Матті Маасікас.

Влада України повинна належним чином провести земельну та освітню реформи, а також реформу ринку праці. Про це сказав посол Євросоюзу в Україні Матті Маасікас повідомляє УНІАН у вівторок, 25 лютого.

"Багато реформ досі вводяться - земельна реформа, реформа ринку праці, реформа освіти. Якщо вони будуть втілені належним чином - вони зроблять Україну набагато ефективнішою для життя і процвітання української економіки", - сказав Маасікас на Форумі реформ: на шляху до Вільнюса в Києві.

Посол ЄС підкреслив, що перед Україною продовжують стояти багато викликів. За його словами, зокрема, йдеться про зміцнення верховенства права і боротьби з корупцією, які залишатимуться пріоритетами не в останню чергу для зростання рівня економіки.

Також Маасікас зазначив, що після очищення банківського сектору необхідні подальші зусилля для відновлення довіри громадян до фінансових установ: зокрема необхідно забезпечити незалежність Нацбанку і поліпшити корпоративне управління державними банками.

"І дехто запитає, особливо від громадянського суспільства, з боку громадян: понад 15 млрд доларів платників податків були витрачені на очистку банківського сектору - чи повернуть щось платникам податків? Чи буде хтось повертати привласнені і вкрадені кошти?" - сказав Маасікас.

Окремо він додав, що в Україні віддавна назріла необхідність прийняття законопроектів про внутрішній водний транспорт і про залізничний транспорт.

"І після років дуже обмеженого прогресу ми сподіваємося побачити в цьому році результати у сфері реформування і приватизації державних підприємств", - підкреслив Маасікас.

Крім того, посол ЄС зазначив, що ключовим елементом енергетичного ринку, який функціонує належним чином, має стати незалежний енергетичний регулятор.

"Він був створений згідно із законом, і тепер має розпочати роботу. І він повинен бути прикладом для створення регуляторних органів з телекомунікацій і з атомної енергетики. Щодо атомного регулятора - ЄС виділяє кошти, але вони будуть доступні лише тоді, коли буде прийнято закон і створено новий регулятор", - підкреслив Маасікас.

Джерело: ua.korrespondent.net

При цьому вихід України на перше місце обумовлений двома чинниками - успіхами всередині країни і проблемами в інших державах регіону, зокрема, в Молдові.

on 25 лютого 2020