Власний погляд

Outline of Ukraine.svgМайже непомітним пройшло 16 липня – день прийняття Декларації про державний суверенітет України. Вже 26 років минуло з цієї події, але й сьогодні вона дозволяє озирнутися й зрозуміти, як недалеко ми відійшли у справі створення своєї держави. Декларація про державний суверенітет – пам’ятник мрійництву, який свідчить про той спотворений дух державотворення, що його ми не можемо позбутися дотепер. 

 

Опубліковано: 18 лютого 2016
Детальніше

2016-02-18Політична криза, яка охопила Україну, поставила на порядок денний питання внесення змін до Конституції України: чи то шляхом відновлення чинності її редакції 2004 року, чи то завдяки внесенню змін. Ведуться розмови навіть про ухвалення нової Конституції. Важливість цього питання підтверджують усі політичні сили. Згодні з ними й представники Європейського Союзу та міжнародних організацій. Навіть провідник «східного вектору» інтеграції Віктор Медведчук каже про необхідність відмови від застосування Конституції України 1996 року.

 

 

Опубліковано: 18 лютого 2016
Детальніше

organizРоль визначення місії організації у розробці стратегії важко переоцінити. На основі місії обираються конкретні цілі, які в свою чергу є критеріями для всього наступного процесу прийняття управлінських рішень.

Без визначення місії, як орієнтира діяльності, керівники організації у прийнятті управлінських рішень спиралися б тільки на свої власні цінності. В результаті виявився б роздріб зусиль, що не сприяє досягненню цілей, що ми й спостерігаємо в багатьох випадках. 

Зрозуміло, що основне призначення громадської організації слугувати людям, суспільству. Проте, визначення місії конкретної організації – це складний процес, що обумовлений самою специфікою представників третього сектору. В гуманістичній концепції яскраво виражені соціальні потреби: повага, визнання власної гідності, престиж, соціальний успіх, спрямування на принесення користі іншим. Ці потреби мають, по-перше, значні індивідуальні варіанти проявлення, подруге їх важко описати.

 

Опубліковано: 18 лютого 2016
Детальніше

ampГромадська організація «Асоціація міжнародно-правових досліджень» провела відкрите засідання з нагоди Дня юриста, що відзначається щороку восьмого жовтня. Темою для обговорення стали пропозиції щодо судової реформи. Як відомо, зараз іде підготовка проекту конституційних змін, які стосуються правосуддя. Відповідний проект був підготовлений робочою групою у складі Конституційної комісії та направлений до Венеціанської комісії Ради Європи.

Але існують і принципово інші підходи щодо судово-правової реформи. Так громадська ініціатива Реанімаційний Пакет Реформ пропонує здійснити повне перепризначення судового корпусу, нещодавно цю ідею підтримав і прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк. При цьому голова Уряду зауважив, що кожного року ми маємо понад чотирнадцять тисяч випускників юридичних вишів, при загальній кількості суддів у вісім тисяч, тому проблем з оновленням кадрів не повинно бути.

Опубліковано: 18 лютого 2016
Детальніше