Рубрика: Євросоюз

Тисячі вантажівок з російською агропродукцією їздять через Білорусь в Польщу – розслідування УП

Журналіст УП Михайло Ткач показав у розслідуванні, як тисячі польських вантажівок з російською агропродукцією їздять через Білорусь в Польщу і в зворотньому напрямку.

Читати повністю

Макрон: Мої заяви про західні війська в Україні були "зважені й продумані"

Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що всі його заяви про повномасштабну війну Росії проти України – включно з можливістю відправлення західних військ, які викликали резонанс – були ретельно продумані.

Читати повністю

Європарламент ухвалив резолюцію щодо підтримки України до перемоги

Європарламент ухвалив резолюцію із закликом до держав Євросоюзу підтримувати Україну зброєю у необхідних обсягах "до перемоги". За цей документ проголосував 451 депутат, проти – 46, ще 49 утрималися.

Читати повністю

G7 обіцяє задовольнити "нагальні потреби" України й ніколи не визнавати псевдовиборів

Лідери країн "Групи семи" за підсумками онлайн-саміту 24 лютого пообіцяли допомогти задовольнити "нагальні фінансові потреби" України, ніколи не визнавати псевдовиборів на окупованих територіях, а також продовжувати підтримувати українських переміщених осіб і біженців.

Читати повністю

Індивідуальні списки та посилення експортних обмежень: ЄС ухвалив 13-й пакет санкції проти Росії

Фізичні та юридичні особи, які потрапили до списку, мають відношення, зокрема, до військового й оборонного секторів. Ці компанії та люди беруть участь у постачанні озброєння з КНДР до РФ, депортації та переховування українських дітей

Читати повністю

Угорщина показує ЄС, що може зняти вето з фінансування України − Politico

Кілька європейських дипломатів і чиновників, з якими говорило видання, повідомили, що прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан наближається до прийняття компромісу щодо використання грошей з бюджету Євросоюзу для підтримки України, навіть якщо це не відповідатиме вимогам, які він висунув після саміту ЄС в грудні 2023 року.

Читати повністю

ЄС 1 лютого збереться на спецсаміт обговорити 50 млрд євро для України

Європейський Союз 1 лютого 2024 року проведе спеціальний саміт, на якому планує обговорити питання виділення Україні 50 мільярдів євро додаткової допомоги на чотирирічний термін.

Читати повністю

У Сербії з′явилась філія руху Медведчука, яку очолив прихильник агресії РФ — ЗМІ

У Сербії зареєстрували філію створеної обміняним в Росію кумом президента країни-агресора Віктором Медведчуком громадської організації "Другая Украина", яку очолив кандидат у депутати парламенту Сербії і прихильник російської агресії Драган Станоєвич.

Читати повністю

В Україна почала консультації з Євросоюзом про "гарантії безпеки"

Україна почала консультації з Євросоюзом щодо колективних безпекових гарантій, як розвиток декларації Групи семи про підтримку України, яку підписали на полях саміту НАТО у Вільнюсі.

Читати повністю

В Єврокомісії відповіли Орбану, який проти переговорів України про вступ в ЄС

В Єврокомісії відреагували на заяву прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, який наполягає, що саміт ЄС в середині грудня не повинен навіть розглядати питання початку переговорів з Україною про вступ до Євросоюзу.

Читати повністю

"Політичний футбол": FT пише, що 50 млрд євро Україні під загрозою через суперечки в ЄС

Розбіжності в Євросоюзі щодо бюджету ставлять під загрозу надання Україні 50 мільярдів євро відповідно до чотирирічної програми допомоги, рішення щодо якої мають ухвалити на саміті 14-15 грудня.

Читати повністю

Словацький прем’єр прогнозує нормалізацію відносин між його країною та РФ

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо вважає, що його країна має підготуватися до нормалізації словацько-російських відносин після закінчення війни в Україні.

Читати повністю

Керівництво Європарламенту підтримало переговори про вступ України до ЄС

Конференція президентів Європейського парламенту публічно виступила за те, щоб Європейська рада підтвердила початок переговорів про вступ України до Європейського Союзу.

Читати повністю